Descriere
EKI-2705 face parte dintr-o serie de switch-uri industriale PoE (Power over Ethernet), proiectate pentru aplicații în medii dificile.
Acesta oferă alimentare redundantă 24–48 VDC, protejată printr-un mecanism dublu de siguranță:
-
Protecție la inversarea polarității – tolerează conectarea greșită a alimentării
-
Siguranță la supracurent – protejează echipamentul împotriva curenților excesivi
Seria EKI-2705 suportă până la 4 porturi PoE / PoE+ conforme cu standardele IEEE 802.3af/at, oferind alimentare directă pentru dispozitive precum camere IP, puncte de acces wireless sau senzori industriali.
Fiecare port dispune de 2 LED-uri pentru indicarea stării conexiunii și vitezei de transmisie, iar dispozitivul include o ieșire releu pentru semnalizare — în caz de pierderea alimentării, LED-ul de alarmă se activează pentru notificarea administratorilor.
Carcasa este compactă, din metal, cu grad de protecție IP30, ideală pentru medii industriale prăfoase, iar montajul se realizează pe șină DIN.
Specificatii produs
-
Caracteristici generale
Tip SwitchRetea RJ45Numar Porturi5 x RJ45Viteza Transfer LAN1 GbpsTehnologie de cablareRJ45 Base-TManagementNuPoEDa
Port 1 - 4PoE Budget90 WStandardeIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3zTabela de adrese MAC2KConectori6-pin removable screw terminal (power)Montare in rackDa, DIN railMemorie Buffer1 MBLED IndicatorsP1, P2, P-Fail, Link, Speed, Activity, POETensiune de intrare24 ~ 48 VDCAlimentareAlimentarea nu este inclusa!Putere consumata (W)2 W (fara PoE)Dimensiuni30 x 140 x 95 mmGreutate450 g
Review-uri (0 Review-uri))
Acordati numarul de stele corespunzator parerii dumneavoastra despre produs, urmarind explicatia din partea dreapta.
Spuneti-ne parerea despre produs.
Produse similare
Extinde garantia produsului
Extinde perioada de garantie cu unul sau doi ani peste perioada de garantie standard oferita de producatori.
Adauga review
Switch Advantech EKI-2705G-1GPI-A, 5 porturi (4 PoE)
Adauga comentariu
Switch Advantech EKI-2705G-1GPI-A, 5 porturi (4 PoE)